Mobirise

Najczęściej zadawane pytania.

Ponizej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami. Na pewno Ci pomożemy. Nasz adres e-mail znakjdziesz w zakładce KONTAKT - u góry strony lub bezpośrednio u dołu strony albo też skopiować stąd: digitale@supernuta.pl 


Czy Artysta ponosi jakies koszty?

- Nie . Podjęcie współpracy z nami oraz działanie serwisu jest całkowicie bezpłatne. Artysta nigdy nie ponosi żadnych kosztów.


Ile można na tym zarobić ?

- Wpływy są uzależnione od popularności zespołu. Ale mniej znane zespoły także są kupowane i słuchane w sieci. Niektóre utwory potrafią zarobić kilkaset złotych miesięcznie. Ale nawet jeśli zespół nie jest znany i jego utwór zarobi tylko kilka złotych to i tak warto podjąć z nami współpracę ze względu na darmową promocję jaką otrzymuje Artysta którego utwory znajdą się na sesrwiach sprzedaży całego swiata i będą widoczne dla milonów ludzi na całym świecie.


Czy prawa autorskie pozostają nadal moje ?

- Tak . Wszelkie prawa autorskie ZAiKS oraz prawa majątkowe z nimi związane cały czas pozostają po stronie Artysty. 


Dlaczego mam wybrać Waszą firmę ? Na rynku jest wiele innych firm działających podobnie . 

- Na polskim rynku jest wielu pośredników którzy pracują dla dużych firm takich jak nasza - które jako jedyne mają bezpośrednie umowy z serwisami sprzedaży. Tych bezpośrednich jest tylko kilka (2 nam znane). My jako pierwsi w Polsce podpisaliśmy umowy z serwisami których nie ma jeszcze nikt inny np: NAPSTER . Oferujemy także najwyższy procent ze sprzedaży dla Artysty.


Jaki procent zysków ze sprzedaży oferujecie ?

- Oferujemy najwyższy obecnie na Polskim rynku procent dla Artysty. 55% całkowitych zysków przy dochodach do 200 zł oraz 75 % zysków dla Artysty przy dochodach powyzej 200 zł.


Jaką prowizję pobiera serwis Muzodajnia ? 

- Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem tego serwisu i nie pobierają oni od nas żadnej prowizji , czyli pełne 100 % zysków ze sprzedaży trafia do nas do podziału z Artystą.


Czy muszę zarejestrować moje utwory w ZAiKS ?

- Nie. Nie ma takiego obowiązku. Nie mniej jednak dobrze to zrobić gdyż serwisy odprowadzają wówczas tantiemy od sprzedaży.


Dlaczego umowa licencyjna jest taka obszerna ?

- Serwisy sprzedaży (i ich techniczni dostawcy) wymagają od nas wyłączności. Polskie prawo stanowi iż w przypadku wyłączności niezbędna jest taka własnie umowa - na piśmie - dla zapewnienia bezpieczeństwa dla Artysty oraz serwisów sprzedaży.

Nie zawiera ona żadnych " kruczków prawnych ", zapewnia jedynie bezpieczne upoważnienie nas do dystrybucji utworów w imieniu Artysty na całym świecie.


Ja sam skomponowałem i nagrałem utwór , czy mam prawa do zamieszczenia go do sprzedaży ?

- Prawo do dysponowania utworami posiada właściciel praw. nie zawsze Artysta posiada takie prawa. Jeśli artysta sam skomponował utwór  i sam sfinansował jego nagranie - jest włascicielem praw o ile nie oddał lub nie sprzedał ich nikomu innemu . W kwestii dodatkowych pytań - skontaktuj się z nami.


Nagrałem cover znanej piosnki . Czy mogę go również wystawić do sprzedaży ?

- Tak. Covery mogą być wystawiane do sprzedaży - choć nie na całym świecie. Warunek jest jeden : utwór nie moze mieć zmienionej linii melodycznej , harmonii ani też tekstu.  


Do znanej piosenki innego artysty napisałem swój tekst. Czy taki utwór mogę wystawić do sprzedaży ?

- Tak - jeśli posiadasz zgodę autora piosneki lub jej dystrybutora na Polskę. Nie - jeśli nie posiadasz takiej zgody.  


Jak długo czeka się u Was na zamieszczenie utworów na serwisy sprzedaży ?

- Na polskich serwisach utwory pojawiają się zwykle od 2 do 7 dni, na zagranicznych 7-14. 


Chciałbym aby moją piosenkę można było użyć jako dzwonka na telefon lub muzyki na czekanie. Czy Wy to macie w swojej usłudze ?

- Tak. Każdy utwór - klient może nabyć jako dzwonek na telefon lub muzykę na czekanie. Załatwiamy także kody ORBT - czyli kod który umowżliwia szybkie załadowanie muzyki na czekanie za pomocą jednego bezpłatnego sms - jednego dla wszystkich operatorów komórkowych. Współpracujemy ze wszystkimi operatorami w Polsce którzy udostępniają taką usługę.


Na jaki okres podpisuje się umowę ?

- My jako jedyni w Polsce nie wymagamy limitów czasowych. Każdy artysta może zrezygnować z naszych usług w każdej chwili za porozumieniem stron. Sugerujemy jednak aby nie rezygnować w trakcje pierwszych 2-3 miesięcy do czasu otrzymania pierwszego raportu.


Skąd będę wiedział ile zarobiłem i jak się rozliczymy ?

- Każdy Artysta otrzymuje comiesięczny szczegółowy raport sprzedaży ( w wybranych miesiacach moze odbywać się to co dwa miesiące). Raport otrzymuje się dwa miesiące po zamknięciu miesiaca sprzedaży. Przykład : za styczeń raport otrzymujemy ok 20 marca, za luty około 20 kwietnia etc.

Pieniądze wypłacane są Artyście kiedy pula uzyska min. 300 zł. Jesli Artysta ma firmę rozliczenie następuje w formie wystawienia faktury, jeśli natomiast jest osobą prywatną - w fomie umowy o dzieło.Co się dzieje z pieniędzmi kiedy pojedynczy przychód nie przekracza 1 gr. ?

- My jako jedyni w Polsce oferujemy kumulację zysków z zagranicznych sprzedaży. Każdy wpływ ze streamingu lub sprzedaży poszczególnych utworów który jest mniejszy niż 1 gr. jest kumulowany i wypłacany na koniec roku. Z takich setnych części grosza zwykle zbiera się niezła sumka.


Czy mogę zarabiać na wyświetleniach z mojego kanału YouTube ?

-Tak. My oferujemy także usługę podpiecia kanału pod zarabianie z wysokim "rejtingiem". Co oznacza że otrzymujemy wyższe profity z każdego kliknięcia niż prywatna osoba z niewielką iloscią filmów i wyświetleń.


Jak uzyskać 2% prowizji z poleconych Artystów ?

- Od każdego poleconego artysty polecający otrzyma 2% prowizji - Na Zawsze. Czyli dopóki polecony Artysta będzie z nami spółpracował. Prowizja Artysty NIE zostanie obniżona o 2%, kwota zostanie wypłacona z prowizji SuperNuta.